neljapäev, 19. märts 2020

KUNST

Tegevus 1 ÕUESÕPE “Loodusmaterjalidest loomad”

Vahendid: Loodusmaterjalid 

Õppekäik loodusesse. Õpetaja annab lastele ülesandeks koguda erinevaid loodusmaterjale (käbid, oksad, kivid, lehed vms). Iga laps kujutab maapinnale metsloomakuju kogutud looduslikust materjalist. 


Tegevus 2 “Öine mets”

Vahendid: akvarellpaber, õlipastellid, must guaššvärv, hambatikud

Lapsed katavad valge paberi metsatoonides õlipastellidega nii, et ühtegi valget kohta näha ei jää. Seejärel kaetakse kogu õlipastellidega värvitud pind musta guaššiga. Guaššiga kaetud pind peab täielikult kuivama. Kui pind on täielikult kuivanud hakkavad lapse hambatikuga guašši peale kraapides joonistama metsa/metsloomi.
NB! Lähtuda lapse käelisest võimekusest. Näiteks: kui laps siiski ei kata pinda täielikult värviga, siis on sobiv teha selles järeleandmisi ning lähtuda lapse võimekusest. Lisaks võib lapsele anda pinna katmiseks väiksema paberi.



Tegevus 3 “Värvilised metsaloomad”

Vahendid: loomakujulised šabloonid, akvarellpaber, joogikõrred, akvarellvärvid (vesivärvid)

Õpetaja ettevalmistus: Õpetaja valmistab šabloonid: prindib välja loomade kontuuriga pildid ning lõikab need seejärel välja. Seejärel kleebib õpetaja loomakontuuri tugevamale paberile ja lõikab uuesti välja.

Lapsed valivad, millist looma nad soovivad teha. Nad joonistavad šablooni järgi akvarellpaberile looma kuju. Seejärel kastab laps pintsli veetopsi, teeb pintsli värviga kokku, tilgutab värvi joonistatud looma kujule ja puhub kõrrega värvitilga laiali. Kui laps leiab, et ta enam värve juurde lisada ei soovi, siis lõikab ta loomakujutise välja. Kui kujutis on täielikult kuivanud joonistab laps markeriga/vildikaga loomale näo ja soovi korral muid detaile.

 Joonistab šablooni järgi.

  Lähtuvalt oskustest võib laps loomakuju ise joonistada.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar